Feng Shui

Praktické vědomé umění uzdravování životního prostoru v interiéru (dům, byt, kancelář, obchod, místnost, stůl, …) i exteriérů (předzahrádka, zahrada, okolí domu, územní urbanistické celky obcí i celých měst).

Prastaré umění výborně ovládali všichni stavitelé a alchymisté až do doby začátku průmyslové revoluce a nástupu strojového zpracování potravin. Od chvíle změny stravovacího režimu s použitím potravin zpracovaných stroji, jsme se začali krmit jejich strojovou energií. Díky tomu jsme přišli o holistické vnímání našeho života a prostředí v kterém žijeme. Přestali jsme cítit jak nás okolní prostor ovlivňuje a ztratili jsme spojení mezi tím, co žijeme uvnitř a co se zároveň projevuje navenek. Stále jde o dvě spojené nádoby. Vlastní životní osud můžeme ovlivnit vnitřní prací sami na sobě, ale také na svém vnějším prostoru, který nás obklopuje. Určitě nejlepší je věnovat se obojím. Po pravdě jednodušší je změnit něco venku a to se odzrcadlí a změní něco uvnitř.

Naštěstí v Číně bylo Feng Shui uchováno a po dlouhá staletí předáváno z generace na generaci. A tak se k nám vrátilo do průmyslového západního světa z dalekého východu.

V principu jde o upravení toku tzv. životní energie „chi“ v prostoru tak aby neproudila moc rychle, pomalu, nestagnovala a v nejhorším případě se neztrácela. Životní energie „prána“ nás má živit, ale bohužel velmi často se jí jednoduše zbavujeme díky nevhodnému uspořádání svého prostoru.

K harmonizaci proudění této blahodárné síly se využívá její synchronizace s energetickým zápisem popisujícím veškerou dějící se dynamiku neustálých proměn 5 elementů na naší planetě Zemi.

Tento energetický zápis může být uveden v těchto formách:

  • číselné vyjádřené magickým čtvercem
  • trigramové vyjádřené božskou pakuou
  • živlovým pentagramem
  • geomagnetické vyjádřené kompasem Lo – Pan
  • mystické taoistické uspořádání světa vyjádřené pěti posvátnými zvířaty
  • posvátné geometrie vyjádřené květem života

 

DCIM100MEDIA DCIM100MEDIAFeng Šuej